top of page

Підтримка України, розвиток інклюзії та поглиблення партнерств: ключові інсайти зі звіту SoftServe про сталий розвиток 2023

SoftServe оприлюднив звіт зі сталого розвитку за 2023 рік. Торік компанія продовжила глобалізуватися, відкривши 12 нових офісів у 9 країнах, в тому числі в Україні. Компанія надалі активно підтримувала країну під час війни, пожертвувавши понад мільярд гривень та реалізовуючи масштабні благодійні проєкти.

Ми живемо у час значної турбулентності та щороку стикаємося з все новими викликами. Наші програми сталого розвитку мають довгострокові стратегічні цілі, однак щороку ми адаптуємо наші підходи та запроваджуємо нові рішення та ініціативи для побудови сталих та соціально відповідальних практик в інтересах наших працівників, спільнот і довкілля. У 2023 році великим фокусом для нас стала розбудова інклюзивних практик, волонтерства, проєкт адаптації ветеранів, та продовження допомоги Україні на усіх рівнях”, - коментує директорка з корпоративної репутації та сталого розвитку Марія Кучеренко. 

Компанія однією з перших в Україні почала публікувати звіти зі сталого розвитку у 2016. У  2018-му лише 13% українських бізнесів оприлюднювали свої нефінансові показники. 



Допомога Україні та підтримка ветеранів

З початку повномасштабного вторгнення корпоративний благодійний фонд SoftServe “Відкриті очі” закупив та передав на фронт вже понад 230 швидких (понад 200 станом на кінець 2023 року). Загалом понад 80,000 українців отримали підтримку від компанії, яка, крім швидких, включає близько 1,000 тонн гуманітарної допомоги, 25,000 одиниць захисного спорядження, 10,000 одиниць комп’ютерної техніки та понад 50,000 медичних пакунків. У 2023 році фонд “Відкриті очі” також реалізував низку проєктів для допомоги лікарням у п’яти областях України.


SoftServe працює над тим, аби забезпечити ветеранам найкращі умови та підтримку для адаптації після повернення з війни. З понад 350 працівників SoftServe, які долучилися до лав ЗСУ, в компанію повернулося уже більше 70. За програмою підтримки ветеранів, демобілізовані працівники можуть отримати додаткову відпустку, розширений пакет медичного страхування для фізичної реабілітації, безкоштовну психологічну підтримку, широкі можливості для навчання чи рескілінгу. Крім того, всередині компанії створили ветеранську спільноту, де колеги-ветерани обмінюються досвідом, допомагають своїм побратимам на фронті та підтримують одне одного.  




Рівні можливості для всіх 


У 2023 році SoftServe продовжив імплементувати політику різноманіття, рівності та інклюзії. В компанії працює 36% жінок, а на менеджерських посадах їх 53%, що суттєво перевищує середньоринкові показники. У 2023 році на 15% зросла кількість інклюзивних офісів, наразі 83% з них є доступними для людей з інвалідністю. 

Окрім цього, SoftServe популяризує практики рівності та інклюзії за межами компанії. У 2023-му в рамках глобальної програми  EmpowerU волонтери компанії навчали основ ІТ людей з соціально незахищених та вразливих груп населення — ветеранів та членів їхніх родин, юних матерів, людей з інвалідністю, вимушених переселенців тощо. Понад 200 учасників з України, Болгарії, Польщі, Румунії, Мексики та Колумбії скористалися цією можливістю у 2023 році.


Розвиток талантів


В епоху штучного інтелекту та динамічних змін на глобальному ІТ-ринку, розвиток талантів залишається для SoftServe одним із ключових завдань. Корпоративний SoftServe Університет розширив бібліотеку навчальних рішень на третину – працівникам доступні понад 12,000 різноманітних курсів, тренінгів та програм. У 2023-му, працівники компанії здобули рекордну кількість сертифікацій від партнерів, як от Microsoft, AWS, Google Cloud та інші. Майже кожен працівник компанії скористався можливістю підсилити свій персональний розвиток через навчальні рішення Університету.




Реагуючи на нові вимоги ринку, змінювалися й підходи в SoftServe Academy, яка пропонує курси та стажування для зовнішньої аудиторії. Торік академія представила понад 20 нових навчальних рішень для студентів ІТ-спеціальностей, та початківців, що хочуть опанувати ІТ-професію. Слухачі тепер можуть обрати для себе фундаментальні курси тривалістю від 9 до 24 місяців, аби з нуля опанувати нову професію або інноваційну технологію, серед яких – штучний інтелект, Robotics, NVIDIA Omniverse та No Code. Загалом понад 6,7 тисячі студентів здобували навички в SoftServe Academy торік.


Поглиблення партнерств та посилення технічної експертизи


Торік компанія продовжила нарощувати число нових клієнтів, та поглиблювати співпрацю з партнерами. 2023 року зусилля команди відзначили одразу два партнери — SoftServe отримав Партнера року за визначний вплив від NVIDIA та нагороду Видатного постачальника від Cisco.


Крім того, у 2023-му році SoftServe поглибив свою експертизу в галузі штучного інтелекту, запустивши інноваційну GenAI Lab, що займається розробкою рішень на основі генеративного ШІ. Стратегічним кроком також стало поглинення італійсько-американської компанії Hoverstate, яка є експертом з автоматизації процесів на Pega Platfrom та сервісним партнером Snowflake.

Дізнайтеся більше у повному звіті за посиланням.

 

Про компанію


SoftServe — найбільша глобальна ІТ-компанія з українським корінням, що працює у сфері розробки програмного забезпечення та надання консультаційних послуг. Понад 11 000 співробітників працюють у більш як 60 офісах, що розміщені від Сан-Франциско до Сінгапуру. 


Компанія є членом Глобального Договору ООН, ініціативи, яка об’єднує соціально відповідальні бізнеси з усього світу. SoftServe підтримує Цілі сталого розвитку ООН та докладає зусиль для досягнення восьми цілей:

  • 3 (Міцне здоров’я)

  • 4 (Якісна освіта)

  • 5 (Гендерна рівність)

  • 8 (Гідна праця та економічне зростання)

  • 9 (Інновації та інфраструктура)

  • 11 (Сталий розвиток міст та спільнот)

  • 13 (Боротьба зі зміною клімату)

  • 17 (Партнерства заради сталого розвитку).




Comments


bottom of page