top of page

Statement IT Асоціації

derzhavnij-prapor-ukrayini_edited.jpg

Вже понад 50 днів в Україні триває повномасштабна війна. Першочергову розгубленість змінив чіткий план дій, адаптований під конкретну людину, сферу, бізнес. ІТ індустрія також входить до цього переліку. Беззаперечно, майже кожна Українська ІТ компанія мала власний BCP план на випадок початку війни, та ніхто до кінця не вірив у його практичне застосування.

“Приблизно тиждень” - саме стільки часу потребувало узгодження логістичних питань, допомога з терміновим релокейтом партнерів, надання додаткових фінансових виплат та пристосування до нового темпу роботи. Спираючись на інформацію від ІТ-Асоціації України, станом на 23 березня більше 70% ІТ-фахівців працюють у безпечних регіонах України, інші 16%, переважно жінки, працюють за кордоном. Вінниця займає 7 позицію з переліку найбезпечніших міст, у якому 67,3% ІТ фахівців продовжують працювати (статистика DOU, дані формувались на основі 188 анкет). У загальному, економічний фронт України зараз захищають більше 85% ІТ-фахівців. 

стейтмен 2.png

Діяльність Вінницької ІТ Асоціації

Асоціація координує дії ІТ індустрії Вінницького регіону та активно продовжує свою просвітницьку діяльність: комунікація з компаніями-партнерами, поширення актуальної та корисної інформації через канали Вінницької ІТ спільноти та найбільший телеграм регіону https://t.me/IT_VN. Також нам вдалось сформувати кібервійсько IT Army of Vinnytsia, яке налічує 200+ осіб, та діяльність якого відбувається під кураторством кіберполіції та СБУ (активно продовжуємо приймати добровольців).

Після запиту до державних органів керівники офісів та компаній-партнерів Асоціації отримали дозволи для цілодобового пересування по Вінниці у разі необхідності. Також на запит у відповідні структури дістали інформацію щодо перетину кордону та зеленого коридору, для гуманітарної допомоги. Це особливо важливо розуміти нашим партнерам, які масштабно займаються волонтерською допомогою та постачають великі гуманітарні вантажі з-за кордону.

Команда Вінницької ІТ Асоціації регулярно інформує закордонних партнерів про можливість допомоги Україні (в т.ч. надає реквізити НБУ для фінансової допомоги), а також ділиться ресурсами з корисною інформацією та актуальним станом подій.

Допомога та підтримка

За короткі терміни Асоціації вдалось сформувати та надати базу волонтерських центрів для вільних поселень. Тут наші партнери Smart IT City також не залишились осторонь. На базі ІТ Парку облаштовано 19 смарт квартир та коворкінг, для тимчасово переміщених осіб. На даний момент всі локації вже задіяні, там живуть ІТ фахівці з Харкова та Києва. Продовжуємо шукати нові варіанти для поселення. 

Крім цього, ми допомогли з евакуацією до Вінниці 8 компаніям-партнеркам! Наразі вони облаштовуються на новому місці та сприяють зміцненню ІТ індустрії Вінниці.

стейтмен 1.png

Співпраця з кластерами та державою

У перші тижні війни Асоціація у співпраці з Республікою Молдови створили коридор для евакуації жінок, дітей та похилих людей до Кишинева. Далі координували осіб, які виявили бажання тимчасово змінити місце проживання.

Завдяки співпраці з командою-партнеркою розробили та запустили інформаційни борд HELP UA https://help.it-vn.org.ua/ для надання та пошуку допомоги. Сайт працює у всіх регіонах України, тому запит може залишити кожен.

Масштабна робота проводиться у співпраці з Міністерством Цифрової Трансформації, ІТ Кластерами/Асоціаціями України. Серед ключових моментів:

- безкоштовна поставка обладнання Starlink від Space X, для забезпечення супутникового Інтернету учасникам Асоціації (Вінницька ІТ Асоціація чекає на останню партію замовлених комплектів);

- формуванням резерву серед ключових працівників ІТ компаній, з метою відстрочки їх від мобілізації;

- робота над реєстром запитів із замовленнями для невеликих ІТ компаній, що мали контракти з українськими компаніями, для збереження робочих місць.

Та десятки інших ініціатив та дій, які наша команда робить для зміцнення України через зміцнення ІТ-спільноти.

стеймент 3.png

У цій статті висвітлено основні сфери діяльності Вінницької ІТ Асоціації з початку війни. Щодня ми продовжуємо працювати, покращувати ІТ індустрію та допомагати робити це іншим. Для того, щоб допомога була більш “відчутною” і на передовій, ми відкрили благодійний рахунок збору коштів “Будемо жити”. Зібрані кошти йдуть на допомогу ВЧ Вінниці. Асоціація завжди долучається до ініціатив інформаційної підтримки, боротьби на кіберфронті та, звичайно, не співпрацює з ворожими замовниками чи проектами. Закликаємо вас бути свідомими та приймати рішення на підтримку та допомогу нашій державі 🇺🇦.

Нагадаємо, Сильна Економіка = Сильна Армія. Працюємо, допомагаємо, реалізовуємо проекти та знаємо: Все буде Україна!

bottom of page