top of page
Абстрактна архітектура

IT VN RESEARCH 2021

ПЕРШЕ КОМПЛЕКСНЕ ДОСЛІДЖЕННЯІТ ГАЛУЗІ ВІННИЦІ

1

У ВІННИЦІ

4

МІСЯЦІ

10%

ОПИТАНОЇ ГАЛУЗІ

100%

КОРИСНИХ ЗНАНЬ

ПРО ПРОЕКТ

IT VN Research- 2021 це перше комплексне дослідження ІТ індустрії Вінниччини. Цей некомерційний проект дав нам змогу дослідити технології, кадрові запити, інфраструктурні потреби, економічний ефект індустрії та сформувати портрет ІТ-фахівця міста.

 

Аналіз базується на даних опитування ІТ-компаній Вінницького регіону та анонімного онлайн-анкетування ІТ-спеціалістів.

З метою отримання найбільш повної та достовірної інформації про ІТ-галузь Вінниці, її було оброблено та поєднано з попередньо зібраною статистичною інформацією з відкритих джерел.

РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ IT VN RESEARCH 2021

Головні економічні показники

Станом на 2021 рік у Вінниці та Вінницькій області налічується 5 880 ІТ-ФОПів та 475 юридичних особи, що здійснюють свою діяльність за ІТ-КВЕДами. Найпопулярнішими серед них є: 62.01 Комп'ютерне програмування; 70.22 Консультування з питань комерційної діяльності; 63.93 Надання інших інформаційних послуг. 

Цікаво, що за останні 5 років загальна кількість ФОПів у Вінницькому регіоні зменшується, однак кількість ІТ-ФОПів має тривалу тенденцію до зростання. При цьому 2,7 % випускників ІТ спеціальностей є випускниками саме Вінницьких закладів вищої освіти.

IT VN Research 2021 (UA).png
Портрет ІТ-спеціаліста

Майже третину наших респондентів становили жінки, більшість із них працює на посадах менеджменту. Щодо середнього віку опитаних- переважна більшість 48,5% - це люди до 25 років. Наступні у віковому рейтингу - 26-35 річні вінниччани. Молодим віком можна пояснити і новостворені сім’ї чи стосунки, в яких переважно немає дітей.

IT VN Research 2021 (UA) (1).png
Освіта

Близько 75 % респондентів мають диплом бакалавра/магістра (або спеціаліста)/доктора наук. 9% ще є студентами. Серед популярних навчальних закладів, що випускають технічні спеціальності лідирують Віницький Національний Технічний університет та Донецький Національний університет імені Василя Стуса.

IT VN Research 2021 (UA) (2).png
Технології

Основними технологіями та мовами програмування, котрі використовують спеціалісти ІТ-компаній Вінниці у розробці є: JavaScript; TypeScript; C#; NodeJS та Java. 

Мови програмування, на котрі ІТ-компанії будуть мати запит у найближчі 5 років, це: Python, Java та JavaScript. На 2-му місці, серед у майбутньому затребуваних мов програмування, опинилась мова JS, на 3-му - PHP, на 4-му - C# та React, а на 5-му - .NET та TypeScript.

IT VN Research 2021 (UA) (3).png
Робочий простір та інфраструктура

У Вінниці переважають компанії, які спеціалізуються на розробці програмного забезпечення, а за основними спеціалізаціями є продуктовими чи аутсорсними. Серед замовників превалюють переважно представники сфери послуг, фінансової, медичної, індустріальної та туристичної індустрій.

IT VN Research 2021 (UA) (4).png
Вплив пандемії СOVID-19

За період карантину майже 44% компаній змушені були повністю перейти на дистанційний режим роботи, наразі таких залишилось лише 3,3%. 

Для 33,3 % компаній орендодавець в цей складний час надав знижку на оренду приміщення, що значно дозволило зекономити витрати. При цьому, керівництво компаній пішло на зустріч командам і майже третині респондентів підняли заробітню платню.

 

Більшість з опитаних нами респондентів прогнозують завершення карантину вже у червні 2022 року, а поки планують і надалі поповнювати молодими талантами від 16 до 26% штату.

IT VN Research 2021 (UA) (5).png
bottom of page